Zdrowe i kolorowe drugie śniadanie w wykonaniu naszych pierwszoklasistów. 😀
Aktualności
Pysznie i zdrowo!
- 13
Pasowanie na ucznia 🎓
- 32
3 października 2025 roku odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia". W tym dniu Łucja, Alena, Natalia K., Natalia J., Wiktoria, Zuzanna, Iga, Laura, Borys, Jan, Szymon, Nikodem i Franciszek oficjalnie zostali przyjeci do grona uczniów naszej szkoły. Naszym pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów.
Powodzenia! 😀❤️
Sztafetowe Biegi Przełajowe 🏃♀️➡️🏃♂️➡️
1 października 2025 r.
4Dzisiaj odbyły się w Wojciechowie Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców.
Oto wyniki naszych sztafet:
👉 dziewczęta kl. 6 i młodsze 🥈
👉 chłopcy kl. 6 i młodsi 🥈
👉 dziewczęta kl. 7 🥈 i awans do etapu wojewódzkiego.
Gratulacje! 👏❤️😀
Dzień Chłopaka
30 września 2025 r.
15Dzień Chłopaka był dniem pełnym dobrej energii i wspólnego świętowania.
Najlepszego Chłopaki! ❤️
Europejski Dzień Języków
- 4
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września i ma na celu promowanie różnorodności językowej oraz zachęcanie do nauki języków obcych. Jak co roku przyłączyliśmy się do obchodów. Były plakaty, prezentacje i śpiew w różnych językach oraz quiz. Do tego charakterystyczne stroje. Kolorowo, radośnie i kreatywnie. 😀❤️
Uczmy się języków!
Plener malarski 🎨
- 10
24 września uczniowie klas 4-7 udali się na lekcję plastyki w terenie, do wiaty o nazwie "Domek pod Brzozami" w Wojciechowie. Zajęcia odbywały się w formie pleneru malarskiego, w ramach innowacji pedagogicznej zainicjowanej przez nauczycielkę plastyki "Lekcja plastyki w terenie". Uczniowie wykonali w plenerze prace malarskie na temat "Piknik z rodziną". Gospodyni Domku pod brzozami udostępniła uczestnikom pleneru drwa na ognisko, toalety i wiatę należącą do Sołectwa Wojciechów. W połowie pracy twórczej wyjrzało słońce, uczniowie w grupach malowali, rozmawiali i miło spędzili dzień w otoczeniu natury. Po powrocie część prac wysłano na konkurs plastyczny, a inne zostały zaprezentowane na wystawie poplenerowej.
Sprzątanie Świata 2025 🌍
Uczniowie klasy 4 włączyli się w ramach lekcji przyrody w ogólnopolską akcję ,,Sprzątanie Świata – Polska 2025 ”. Wyposażeni w worki na śmieci i rękawice z wielkim zapałem oczyścili teren wokół szkoły, boiska, wiaty i remizy.
Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „W naturę z kulturą”. Jak wskazują jej organizatorzy - Fundacja Nasza Ziemia - ma ono "przypominać o tym, że kultura jest dorobkiem, wizytówką ludzkości i ważnym elementem kształtującym naszą tożsamość. [...] Dotyczy to dobrych nawyków i naszego zachowania, takiego jak na przykład niepozostawianie śmieci na łonie natury czy wybieranie takich aktywności, które minimalizują negatywny wpływ człowieka na przyrodę”.Tak trzymać! 💚
Opieka stomatologiczna
Więcej informacji znajduje się w zakładce DLA RODZICÓW I UCZNIÓW
Wycieczka do teatru 🎭
17 września 2025 r.
Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od wyjazdu do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na przedstawienie pt. "Nie płacz, Nemeczku". Uczniowie klasy 4, 5 i 6 z zainteresowaniem oglądali spektakl oparty na lekturze pt. "Chłopcy z Placu Broni". Wizyta w teatrze, spotkanie z żywym słowem, obserwowania gry aktorskiej, to doskonała okazja do przeżywania historii bohaterów oraz do przeniesienia się w świat powieści Ferenca Molnara.
Czekamy na kolejne wyjazdy do teatru! 😀
Dzień Kropki 🟡🟢🔵🔴🟠
15 września 2025 r.
9W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Kreatywni na matematyce na co dzień i od święta" . Celem projektu jest m.in. rozwijanie kreatywności uczniów oraz zwiększenie zainteresowania matematyką. W dniu 15 września wykonaliśmy pierwsze z zadań. Obchodziliśmy Dzień Kropki i Dzień Sudoku w jednym zadaniu. Uczniowie klas 5-7 po zapoznaniu się z zasadami rozwiązywania sudoku podjęli próbę rozwiązania sudoku z kropek. W obchody Dnia Kropki włączyli się również uczniowie pozostałych klas akcentując element kropki w ubiorze.
Finał SUPERSTAR 2025 🎤🎶
13 września 2025 r.
W sobotę 13 września odbył się w Domu Kultury w Ozimku finał XVII Konkursu Piosenki Niemieckiej 𝐒𝐔𝐏𝐄𝐑𝐒𝐓𝐀𝐑. Nasz duet uczennic klasy 5 w składzie Milena Bednarz i Laura Włoka zdobył 2 miejsce w kategorii 11-15 lat. To już kolejny sukces dziewcząt. Cieszymy się niezmiernie, gdyż wg opinii jurorów "poziom tegorocznego konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany". Pięknie zaprezentowała się również Judytka Pawelczyk z klasy 3, która debiutowała w finale.
Uczennice przygotowały panie Katarzyna Barcz i Sabina Karkos.
Gratulujemy sukcesu! 👏❤️😀
Bezpieczna droga do szkoły 👮👮♀️
9 września 2025 r.
W ramach ogólnopolskiego programu „Bezpieczna droga do szkoły” naszą szkołę odwiedzili dzisiaj funkcjonariusze policji. Podczas spotkania przypomnieli uczniom klas 1-3 najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Mówili m.in. o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, konieczności jazdy na rowerze w kasku ochronnym oraz o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Policjanci zwrócili też uwagę na widoczność pieszych po zmroku i zachęcali do noszenia odblasków. Uczniowie chętnie zadawali pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami. Spotkanie zakończyło się wspólnym przypomnieniem numerów alarmowych oraz zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia.
To była cenna lekcja bezpieczeństwa, która z pewnością zostanie z nami na długo!
Inauguracja roku szkolnego 2025/2026 🎓
1 września 2025 r.
16Pełni nowych sił, energii, oczekiwań, nadziei i planów rozpoczynamy rok szkolny 2025/2026 🎓. Serdecznie powitaliśmy w progach naszej szkoły pierwszoklasistów. Dla nich zaczyna się dzisiaj piękna szkolna przygoda. Całej społeczności szkolnej życzymy sukcesów, wytrwałości, cierpliwości, odkrywania talentów, satysfakcji oraz wiele, wiele radości. 😊❤️
Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 🎓
Baterie naładowane? Mamy nadzieję, że tak. 😁
W poniedziałek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣/2️⃣0️⃣2️⃣6️⃣
Harmonogram rozpoczęcia:
godz. 8.20 - Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w hali sportowej
godz. 9.00 - Lekcje z wychowawcą
godz. 9.30 - Msza święta
godz. 11.00 - Odjazdy autobusów
Uczniowie przyjeżdżają do szkoły drugim kursem.
Do zobaczenia! ❤️🤗
Wykaz podręczników 📚
Lista podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2025/2026 znajduje się w zakładce:
Dla rodziców i uczniów 👇👇👇
TALENCIAKI
Wakacje, wakacje! 🌞
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025🎓
27 czerwca 2025 r.
42Bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę zakończyliśmy rok szkolny 2024/2025. Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła nagrody uczniom, którzy wyróżnili się wysokimi wynikami w nauce i zachowaniem. Wręczone zostały również dyplomy i upominki za udział w konkursach i zajęciach Deutsch AG. Uczniowie klasy trzeciej wystąpili z pięknym programem artystycznym, zamykając w ten sposób kolejny etap na drodze swojej edukacji. Były podziękowania, życzenia i kwiaty.
Pani Dyrektor wyraziła podziękowania uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły za wytężoną pracę. Życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. 🌞🏖️⛰️
Do zobaczenia we wrześniu! 😀❤️
Klasowy piknik 🌞🧺🍕🧇
26 czerwca 2025 r.
7Klasa 4 wraz z wychowawczynią udała się na piknik klasowy. Uczniowie przynieśli kocyki i smakołyki na wspólne świętowanie. Dziewczynki upiekły przepyszne gofry, które wszyscy zjedliśmy ze smakiem. Uczniowie grali w kalambury oraz w gry planszowe, a potem wspólnie bawili się na placu zabaw. Na zakończenie imprezy była pizza, którą przywiozła mama jednej z uczennic.
Pogoda dopisała, a zadowolenie i uśmiech nie znikały z twarzy dzieci. To był wspaniały dzień i takie wyjścia uczniowie postanowili uczynić tradycją klasową. 😀
W krainie dinozaurów
24 czerwca 2025 r.
Uczniowie klasy 1 odwiedzili Jura Park w Krasiejowie. Wchodząc do parku jurajskiego przenieśli się miliony lat wstecz i doświadczyli niezwykłych wrażeń. W Tunelu Czasu uczestniczyli w Wielkim Wybuchu - byli świadkami narodzin Ziemi, galaktyk i Układu Słonecznego. Następnie przeszli ścieżką edukacyjną wśród naturalnej wielkości modeli prehistorycznych gadów. A wizytę zakończyli na gigantycznym placu zabaw.
To był dzień pełen emocji i świetnej zabawy. 😀
Archiwum Aktualności