23 czerwca 2025 r.
23 czerwca klasa 6 odbyła wycieczkę rowerową ścieżkami gminy Radłów.
Warto znać swoją małą ojczyznę. ❤️
23 czerwca 2025 r.
23 czerwca klasa 6 odbyła wycieczkę rowerową ścieżkami gminy Radłów.
Warto znać swoją małą ojczyznę. ❤️
13 czerwca był w naszej szkole DNIEM PIŻAMY. Ten drobny gest, który wszystkim uczniom i nauczycielom dał powody do uśmiechu jest symbolicznym gestem solidarności z dziećmi przewlekle chorymi, przebywającymi w szpitalach, dla których piżama jest codziennym strojem.
Samorząd Uczniowski dziękuje WSZYSTKIM za udział w akcji! ❤️
𝐀𝐤𝐜𝐣𝐚 𝐜𝐡𝐚𝐫𝐲𝐭𝐚𝐭𝐲𝐰𝐧𝐚 𝐧𝐚 𝐫𝐳𝐞𝐜𝐳 𝐩𝐨𝐭𝐫𝐳𝐞𝐛𝐮𝐣ą𝐜𝐲𝐜𝐡 𝐮𝐜𝐳𝐧𝐢ó𝐰
Nasi uczniowie z klas 1-3 oddali swoje ukochane pluszaki dla innych potrzebujących uczniów. Wszystkie maskotki będą przekazane potrzebującym za pośrednictwem Stowarzyszenia Janko Muzykant z Praszki.
Za okazane serce serdecznie dziękujemy ❤️
17 czerwca 2025 r.
Nasza uczennica klasy 6 𝐉𝐞𝐬𝐬𝐢𝐜𝐚 𝐏𝐚𝐰𝐧𝐮𝐤 odebrała dzisiaj statuetkę za osiągnięcia sportowe na gali "Nauka i Sport" Starostwa Powiatowego w Oleśnie.
Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów. 😀❤️
We wtorek 3 czerwca klasa 2 z wychowawczynią p. Marią Jacheć oraz opiekunami wybrała się na wycieczkę rowerową do lasu. Przed wyjazdem uczniowie spotkali się z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego. Przeprowadzili oni pogadankę o zasadach poruszania się małoletnich na rowerach w przestrzeni publicznej. Panowie policjanci bardzo chętnie towarzyszyli uczniom w czasie przejazdu i zrobili pamiątkowe zdjęcia. Na miejscu pani Jacheć przeprowadziła lekcję przyrody i przekazała ciekawe informacje o życiu lasu. Dzieci miały czas na swobodne odkrywanie tajników przyrody i znalazły m.in. padalca - beznogą jaszczurkę. Wszyscy wspólnie zjedli śniadanie w formie pikniku, pobiegali i szczęśliwi wrócili do szkoły.
W ramach podsumowania wycieczki uczniowie namalowali piękny obraz pt. WIOSNA. 😀🌷
11 czerwca 2025 r.
Uczniowie klasy czwartej pomyślnie zdali egzamin na kartę rowerową i uzyskali pierwszy oficjalny dokument uprawniający ich do samodzielnego poruszania się po drogach na rowerze.
Gratulujemy czwartoklasistom i życzymy bezpiecznej i przyjemnej jazdy! 😀
9 czerwca 2025 r.
W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” odbyło się dzisiaj spotkanie uczniów klas 1-3 z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. Panowie policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku, zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, rozważnego korzystania z kąpielisk, odpowiedniego zachowania się w lesie. Zwrócili także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych. Na koniec życzyli wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. 😀
Eliza Kurpiel z klasy 2 odebrala w Opolu, 6 czerwca, dyplom laureata w Diecezjalnym Konkursie Artystycznym. Hasłem Konkursu był Rok Jubileuszowy, a jego tytuł to "Pielgrzymi nadziei".
Gratulujemy! ❤️😀
Gala finałowa diecezjalnych konkursów religijnych 2025:
3 czerwca 2025 r.
We wtorek 3 czerwca odbyła się wycieczka klas 3 i 4 do Łodzi. Swoją przygodę uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Orientarium i Zoo. Orientarium jest najnowocześniejszym w całej Europie kompleksem poświęconym zwierzętom Azji Południowo-Wschodniej. Dzieci mogły zobaczyć słonie i ich kąpiel w basenie, podwodny tunel z rekinami brodatymi, płaszczkami oraz różnymi, wspaniałymi gatunkami ryb. W ogrodzie zoologicznym uczniowie zobaczyli m.in. tygrysy, żyrafy, lwy, kapibarę, orangutany, krokodyle, a także różne gatunki pająków. Kolejnym etapem było zwiedzenie Centrum Nauki i Techniki EC1. Na poszczególnych piętrach uczniowie obejrzeli wystawy ścieżek edukacyjnych: „Przetwarzanie energii”, „Rozwój wiedzy i cywilizacji”, „Mikroświat – Makroświat” oraz „Klimat na zakręcie”.
Był to dzień pełen wrażeń i dostarczył dużej dawki wiedzy. 😀
3 czerwca 2025 r.
Uczniowie klasy 6 uczestniczyli dzisiaj w warsztatach w ramach programu profilaktycznego "Debata". Program jest rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.
„Debata” to program o charakterze uprzedzającym. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości.
Dzięki udziałowi w warsztatach uczniowie podnieśli poziom wiedzy o szkodliwości substancji psychoaktywnych, mieli również szansę na zmianę błędnych przekonań dotyczących alkoholu. Uświadomili sobie, że warto promować zdrowy styl życia, a także kształtowali asertywność, która jest szczególnie ważna w sytuacji nacisków środowiskowych (zwłaszcza presji rówieśniczej). W programie wykorzystano metody interaktywne odwołujące się do dialogu motywującego. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i pozytywnie je ocenili. 😀
30 maja naszą szkołę odwiedzili żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, by w ramach programu „Edukacja z wojskiem” przekazać uczniom klasy 6 wiedzę o bezpieczeństwie, odpowiedzialności i gotowości na sytuacje kryzysowe.
Zajęcia łączyły teorię i praktykę. Ich celem było podniesienie świadomości dzieci w obszarze bezpieczeństwa, kształtowanie odpowiednich postaw w sytuacjach zagrożenia, poznanie i stosowanie zasad reagowania w sytuacjach zagrożenia, w tym bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia oraz nabycie praktycznych umiejętności zachowania w takich sytuacjach, a także nauka bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Uczniowie ćwiczyli również udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym.
To była cenna lekcja. 😀
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Wioski bez troski” zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Oleśnie. Uczniowie klas I – III wykonali prace plastyczne promujące bezpieczeństwo na wsi, natomiast uczniowie klas IV – VI ułożyli rymowanki o bezpiecznym i szczęśliwym życiu na wsi.W konkursie plastycznym I miejsce zajęła uczennica klasy I Eliza Kurpiel – opiekun pani Maria Jacheć, a III miejsce w konkursie literackim zdobyła uczennica klasy IV Laura Włoka – opiekun pani Ewa Sokołowska. Uroczysta gala wręczania nagród miała miejsce 27 maja w Sali Urzędu Gminy w Radłowie.
Brawo dziewczęta! 👏😀
30 maja odbył się w naszej szkole RODZINNY FESTYN SPORTOWY. Były występy uczniów, wspólne zabawy sportowe dla dzieci i rodziców, malowanie farbami na streczu oraz mecz piłki nożnej - dzieci kontra rodzice. Na najmłodszych czekały atrakcje w postaci dmuchańców i malowania twarzy. Festynowa kawiarenka oferowała pyszne domowe ciasta, napoje, gofry, popcorn i frytki.
Pogoda okazała się łaskawa, frekwencja dopisała, a dobrej zabawy i uśmiechu na twarzach dzieci i dorosłych nie brakowało. 😃
Serdecznie dziękujemy uczestnikom festynu oraz WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do jego zorganizowania. ❤️️❤️️❤️️
Zapraszamy na fotorelację. 😃
W dniach 26-27 maja odbyła się wycieczka klas 5 i 6 do Ziemi Kłodzkiej. Uczniowie odwiedzili Metamuzeum Motoryzacji w Paczkowie, gdzie w 200-letniej odrestaurowanej, stodole obejrzeli kolekcję zabytkowych pojazdów, a także sporą kolekcję medali i pucharów należącą do właściciela muzeum. Na stanowiskach interaktywnych mogli wykonać doświadczenia z zakresu fizyki, m. in. sprawdzić, jak działa silnik, system ABS, poznać siły, jakie działają na auto podczas zakrętu oraz sprawdzić jak zachowają się pojazdy podczas zderzenia.
Kolejnym etapem był spacer po labiryncie "Błędne Skały" oraz wejście na najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki. Trudy wędrówki po ok. 680 kamiennych stopniach wynagrodziła im zachwycająca panorama rozciągająca się z tarasów widokowych oraz wizyta w Schronisku PTTK „Na Szczelińcu”. Dalsza trasa również była pełna atrakcji, takich jak Tron Liczyrzepy, labirynt skalny, fantazyjne utwory piaskowcowe, punkty widokowe czy najgłębsza szczelina skalna o głębokości blisko 20 m.
Następnego dnia uczniowie zwiedzili Kłodzko i Twierdzę Kłodzko, a popołudnie spędzili w Złotym Stoku. Tam zajrzeli do Średniowiecznej Osady Górniczej, gdzie mogli wypróbować, jak działa ręczny dźwig, kierat, koło deptakowe oraz płuczka. Szczęśliwcy, którzy znaleźli cenny kruszec mogli zabrać go sobie na pamiątkę. 😜
Nie zabrakło dreszczyku emocji w Labiryncie Strachu i Chacie Kata.
Następnie uczniowie przeszli podziemną trasą turystyczną przez najciekawsze zakątki Kopalni Złota, zobaczyli podziemny wodospad, a na zewnątrz wyjechali Pomarańczową Kolejką.
To były bardzo intensywnie spędzone dwa fantastyczne dni. 😀
W piątkowe przedpołudnie 23 maja uczniowie klas 4 - 6 naszej szkoły udali się z opiekunami na plener malarski nad "7 Źródeł" w ramach innowacji "Lekcja plastyki w terenie". Zapału do pracy twórczej nie brakowało, tym bardziej, że pogoda okazała się przychylna i pięknie zaświeciło im słońce. Pani Maria Jacheć pomagała w tworzeniu kompozycji obrazów i w doborze kolorystyki. Przedstawiła też pokrótce tablice informacyjne i historię tego miejsca. Był też czas na ruch i swobodne zabawy w okolicy stawu oraz na pamiątkowe zdjęcie z pracami uczniów.
Teatr na lekcji to nie tylko świetny sposób na poznawanie języka, ćwiczenie pamięci, naukę współpracy czy przełamywanie tremy, ale i dobra zabawa.
Uczniowie klasy 3 wcielili się w role bohaterów przedstawienia "Alex bei der Schneekönigin". Bardzo poważnie podeszli do zadania. Przygotowali kostiumy, doskonale opanowali swoje role i spontanicznie je odegrali. Oczywiście nie obyło się bez sesji fotograficznej. 😀
23 maja 2025 r.
Nasze piłkarki dzielnie walczyły o awans w finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku. Dały z siebie wszystko 👏😀
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!😀
20 maja 2025 r.
Rozstrzygnęliśmy konkurs "Życzenia dla Ziemi". Poziom prac i zaangażowania uczestników przerosły nasze oczekiwania. Wszystkie prace były piękne, pomysłowe i pełne ekologicznej wrażliwości.
Przedstawiamy wyniki:
☘️ klasy 1 - 3
1. miejsce - Aleksander Chuć
2. miejsce - Natalia Tomys, Judyta Pawelczyk
3. miejsce - Malwina Gielzok, Maximilian Piechaczek
4. miejsce - Karol Lesik, Julia Karkos, Eliza Kurpiel, Marta Nowak, Milena Gurok
wyróżnienie:
Antonina Sobańtka, Franciszek Peukert, Polina Mazur, Eryk Wilhelm
☘️ klasy 4 - 6
1. miejsce - Fabian Mrugała, Fabian Jedzik
2. miejsce - Blanka Gielzok, Emilia Zaremba
3. miejsce - Zuzanna Nowak
wyróżnienie:
Emilia Otrzonsek, Gloria Jończyk
Gratulujemy i bardzo dziękujemy za udział w konkursie. 😀💚
Powered by aSc EduPage