Aktualności

          • Mistrzostwa Powiatu Oleskiego ⛹️‍♀️🏀

          • W środę 5 listopada  odbyły się  Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w  Koszykówce 3x3 Dziewcząt.

            Wyniki naszych dziewcząt: 

            Igrzyska Dzieci (klasa 6 i młodsze) 👉 1. miejsce 🥇

            Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasa 7 i 8) 👉 2. miejsce  🥈

             

            Gratulacje dziewczęta! 👏👏👏😀

          • FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ 🤍❤️

          • 11 listopada 2025 r. 

            6 listopada w sali MGOKIS w Praszce odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej o Puchar Starosty Praszka 2025. W tegorocznej edycji udział wzięło 48 uczestników .
            Dzisiaj, 11 listopada, odbył się koncert laureatów. Nasi uczniowie zdobyli 3. miejsce🥉w kategorii zespoły powyżej 10 osób. Uczniowie wykonali utwór "Godzina W" zespołu Małe TGD.
            Solistami byli Marcelina, Maximilian, Maja, Aleksander, PaulinaMilena.

            W zeszłym roku zespół liczył 9 uczniów i nosił nazwę Klasowy Band, obecnie rozrósł się do 20 osób i zmienił nazwę na Szkolny Band.
            Uczniów przygotowała pani Sabina Karkos.

            Wielkie brawa! 👏👏👏
            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 😀❤️

          • Dla Niepodległej 🤍❤️

          • 7 listopada 2025 r.

            7 listopada odbyły się w naszej szkole obchody Narodowego Święta Niepodległości.

            O godzinie 11.11 na boisku szkolnym odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, aby upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości.
            Następnie odbyła się uroczysta akademia na sali gimnastycznej. Słowem, tańcem i śpiewem uczniowie klasy 3, 5 i 7 zaprezentowali drogę naszego kraju do niepodległości. Wybrzmiały najpiękniejsze wiersze polskich poetów, a uroczystość nabrała szczególnego charakteru dzięki pięknym piosenkom w wykonaniu Szkolnego Bandu. Akademia była okazją do wspólnej refleksji i przypomnienia, jak ważne są wolność i patriotyzm.

          • Warsztaty drukarskie 📜🪶

          • 5 listopada 2025 r. 

            Klasy 1-3 uczestniczyły w warsztatach drukarskich, które odbyły się w bibliotece w Radłowie. Uczniowie pracowali na trzech stanowiskach. W zecerni ręcznie składali tekst przy użyciu czcionek, w drukarni poznali prasę drukarską i drukowali certyfikat uczestnictwa w warsztatach.  W ilustratorni przygotowywali ilustracje do ksiąg. Zajęcia wymagały kreatywnego myślenia i sprawiły uczniom wiele frajdy. 😀

             

          • Warsztaty drukarskie 📜🪶

          • 5 listopada 2025 r.

            Uczniowie klasy 4 mieli okazję poznać tajniki dawnego drukarstwa i samodzielnie wydrukować certyfikaty. Zajęcia były okazją do świetnej zabawy, a prz tym niezwykle ciekawe i kreatywne. 😀

          • Koszykówka 3x3 🏀

          • W piątek 31 października w naszej hali rozegralismy gminne zawody w koszykówce 3x3.

            Wyniki naszych uczniów: 

            Igrzyska Dzieci (klasa 6 i młodsi):

            🔸 dziewczęta   👉 1. miejsce 🥇

            🔸 chłopcy        👉 1. miejsce 🥇

            Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasa 7 i 8):

            🔸dziewczęta   👉 1. miejsce 🥇

            🔸chłopcy        👉 2. miejsce 🥈

            1. miejsca uzyskały awans do zawodów powiatowych.

            Gratulacje! 👏👏👏😀

          • Igrzyska Dzieci 🥉

          • Nasza drużyna chłopców zdobyła 3. miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w Grach i Zabawach Chłopców - IGRZYSKA DZIECI 2025/2026.

            Gratulacje! 👏😀

          • Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

          • W październiku 2025 r. odbyła się wycieczka klas 3 i 4 do Kotliny Kłodzkiej. Program był napięty - wejście na najwyższy szczyt gór stołowych Szczeliniec Wielki, przejście szlakiem turystycznym Parku Narodowego Gór Stołowych do Błędnych Skał i spacer  Skalnym Labiryntem, zwiedzanie w Kłodzka a na koniec wizyta w McDonalds. Pomimo złych warunków atmosferycznych uczniowie świetnie się bawili. 😀

          • Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej ŻAK 2026

          • 30 października 2025 r.

            W Roku Jubileuszowym w naszej Szkole odbył się Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej ŻAK 2026 pod hasłem: „Uczniowie - Misjonarze”. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu podróży misyjnych św. Pawła, Elementarza chrześcijańskiej formacji, życiorysu św. Carla Acutisa i św. Piotra Jerzego Frassatiego oraz Ewangelii św. Łukasza.

            Dziękujemy uczniom za trud przygotowania i rodzicom za wsparcie oraz przypominamy o Diecezjalnym Konkursie Artystycznym pod tym samym tytułem. Prace plastyczne w formacie A3 można przynosić do Szkoły do połowy grudnia.

            Link do Konkusu: 👇👇👇

            https://wk.diecezja.opole.pl/index.php/konkurs/artystyczny/1281-artystyczny-26

          • Uczniowie projektują 🏡🏠

          • 29 października 2025 r. 

            Uczniowie klasy 6 na lekcjach techniki wykazali się dużą kreatywnością wykonując projekty pod hasłem „Mój dom”. W swoich pracach przedstawili wymarzone domy – jednorodzinne, ekologiczne, nowoczesne i pełne oryginalnych pomysłów. Wykorzystali różnorodne materiały plastyczne i techniczne, pokazując, że wyobraźnia nie ma granic. Powstały projekty pełne kolorów, funkcjonalnych rozwiązań i ciekawych detali. 🤩

          • Igrzyska Dzieci 🏃🏃‍♀️🏅

          • 24 października 2025 r.

            Dzisiaj odbyły się w naszej szkole gminne rozgrywki sportowe Igrzysk Dzieci „Gry i zabawy”. Uczestniczyli w nich uczniowie klas 4 i młodsi. Imprezie towarzyszyła sportowa rywalizacja i wspaniała atmosfera.
            Nasza drużyna chłopców zdobyła 1. miejsce i awansowała do zawodów powiatowych. Drużyna dziewcząt zajęła 2. miejsce. 

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za fantastyczną zabawę!  👏😀

             

          • Warsztaty z ModraSova ⚗️🧪

          • 23 października 2025 r. 

            W bibliotece odbyły się niezwykłe warsztaty chemiczne dla uczniów klas V, VI i VII. Podczas zajęć uczniowie mogli zobaczyć w akcji ciekły azot i suchy lód. Doświadczenia z tymi substancjami dostarczyły wielu emocji i wrażeń — pojawiły się efektowne chmury pary, zamarzające kwiaty oraz balony, które znikały i wracały do poprzedniego kształtu. Warsztaty pokazały, że chemia może być fascynująca i pełna niespodzianek, a nauka przez zabawę to doskonały sposób na rozwijanie ciekawości świata.

            Dziękujemy 😀

             

             

             

             

          • Sposób na fraszkę

          • 22 września 2025 r.

            Uczniu, siądź pod mym liściem a odpocznij sobie....

            Uczniowie klasy 7 na lekcji języka polskiego zaparzyli herbatkę z lipy, posłodzili miodem i czytali fraszkę Jana Kochanowskiego pt. Na lipę 🌳🍵

          • "Opowiem Ci o bezpieczeństwie" 🎨

          • 21 pażdziernika 2025 r. 

            Aleksander Chuć z klasy 3 został laureatem XXII edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”, zorganizowanego przez Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komendę Wojewódzką Policji w Opolu. Do komisji wpłynęły aż 562 prace, a 10 najlepszych znalazło się w specjalnej książeczce dla pierwszoklasistów pt. „Pierwszaki”.

            Brawo Olku! 👏😀❤️

             

            Zdjęcia 3 i 4 pochodzą ze strony: https://www.opolskie.pl/2025/10/z-kredka-po-bezpieczenstwo-dzieci-o-tym-jak-byc-ostroznym/

          • Z wizytą w Muzeum 303🛩️

          • 15 października 2025 r. 

            Uczniowie klas 5, 6 i 7 odwiedzili dzisiaj Muzeum 303 im. ppłk. pil. Jana Zumbacha w Napoleonie. Powstało ono z prywatnej inicjatywy z myślą o bohaterach Dywizjonu 303, jednej z polskich formacji lotniczych, która zasłynęła bohaterstwem podczas Bitwy o Anglię. Uczniowie obejrzeli ekspozycje muzealne, bogate w pamiątki, fotografie, rzeczy osobiste pilotów, odznaczenia, mundury, kombinezony używane w lotnictwie, modele samolotów, dokumenty, elementy wyposażenia samolotów. Mogli zajrzeć do wnętrza samolotu ze spadochroniarzami, zasiąść za sterami śmigłowca i Mig-a. Następnym przystankiem wycieczki była Mokra, gdzie oddali hołd bohaterom pod pomnikiem bitwy pod Mokrą – jednej z pierwszych bitew kampanii wrześniowej 1939 roku. Była to niezwykle ciekawa lekcja historii.

             

          • Drugie śniadanie🥪

          • 9 października 2025 r.

            Uczniowie klasy 2 w ramach lekcji o zdrowym żywieniu samodzielne przygotowali pyszne śniadanie z przyniesionych ze sobą produktów. Dzieci dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych należy dokładnie umyć ręce i założyć fartuszki. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas przygotowywania posiłku, jak np. posługiwanie się nożem, po czym przystąpili do przygotowania stanowisk i zabrali się do pracy. Można powiedzieć, że zadanie wykonali doskonale. Kanapki były nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakuje śniadanie wykonane własnoręcznie, dlatego nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. 😀

          • Warsztaty fotograficzne 📷

          • 7 października odbyły się w naszej szkole warsztaty fotograficzne zorganizowane przez firmę LUPUS. Uczniowie klas 1-3 poznali tajniki fotografii i dowiedzieli się, jak poprawnie wykonywać zdjęcia. Zaznajomili się z aparatem fotograficznym i jego najważniejszymi elementami, zasadami kompozycji i doboru tła, a także sprawdzili, jak światło wpływa na jakość fotografii. W części praktycznej uczniowie robili sobie nawzajem zdjęcia, każdy mógł wydrukować swoją fotografię i zabrać ją na pamiątkę. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej.
            Kto wie, może któryś z uczniów odkrył w sobie pasję fotograficzną?