Ferie zimowe tuż tuż. Jak bezpiecznie je spędzić? - O bezpieczeństwie podczas ferii rozmawiali dzisiaj z uczniami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. Policjanci skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Poinformowali uczniów o zagrożeniach związanych z przebywaniem w rejonie zamarzniętych zbiorników wodnych, przypomnieli o zakazie wchodzenia na zamarznięte rzeki, stawy, jeziora oraz o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zabaw na lodowisku.
Mówili o niebezpieczeństwie zjazdów na sankami i nartach w okolicach dróg i zbiorników wodnych oraz o obowiązku zakładania kasku na stoku narciarskim. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.
Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastyczno-filmowym, organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”.
Na zakończenie panowie policjanci życzyli wszystkim zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych.
KODEKS POSTĘPOWANIA W CZASIE ZIMY
Nie zjeżdżaj z górki na ulicę!
Nie wchodź na zamarznięte jeziora i stawy!
Nie rzucaj śnieżkami w ludzi i w samochody!
Nie ślizgaj się na chodnikach!
Zakładaj kask ochronny na głowę!
Nie chodź w przemoczonym ubraniu!
Nie urządzaj kuligu za samochodem po ulicach!
Bądź rozważny i odpowiedzialny!