18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Został on ustanowiony w 2018 roku w celu promowania korzyści, jakie niesie ze sobą odzyskiwanie surowców z odpadów. Światowy Dzień Recyklingu ma za zadanie uzmysłowienie ludziom, że odpowiedzialne zarządzanie zasobami to nasz wspólny problem i wspólna odpowiedzialność.
Przypominamy o konkursie „COŚ Z NICZEGO”.
👇👇👇
Celem jest wykonanie prac z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych będących odpadami - śmieciami, np.: puszki aluminiowe, tektura, zużyte przedmioty plastikowe i szklane, szmatki, folia lub materiałów naturalnych: drewno, sznurek, słoma.
Masz pomysł na wykorzystanie odpadów? Wykonaj zabawkę ekologiczną lub przedmiot użyteczny np.: wazon, obrazek, ozdoby.
Weź udział w konkursie❗❗❗
Prace można przynosić do 15 kwietnia do p. Katarzyny Barcz.